Laserowe usuwanie blizn bydgoszcz

 

Blizny mogą wyglądać „interesująco”, ale tylko w filmach o gangsterach. Na co dzień potrafią być prawdziwą udręką – zwłaszcza dla tych Pacjentów, u których są wyjątkowo wyraźne i powstały w widocznym miejscu. Jeżeli pojawiły się na twarzy i są rozległe, mogą im towarzyszyć problemy z samoakceptacją. Natomiast blizny twarde i zgrubiałe mogą powodować ból.

Ale blizny to nie tylko pozostałości po operacjach, trądziku i urazach. Zmaga się z nimi niemal każda kobieta na co dzień – rozstępy to przecież też blizny. Diety zakończone efektem jo-jo, a przede wszystkim przebyte ciąże sprawiają, że na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach kobiet powstają nieestetyczne pręgi, które potrafią znacznie obniżyć poczucie kobiecej atrakcyjności.

Laserowe usuwanie blizn – wspaniałe możliwości medycyny

Dla specjalistów z Kwel-Medu charakter blizny nie ma istotnego znaczenia – usuwamy blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe. Istotą zabiegu jest fototermoliza, która polega na pochłonięciu przez komórki zmienionej skóry energii świetlnej i jej zamianie w energię cieplną, powodującą przemodelowanie tkanek. W obrębie blizny tworzona jest siatka mikrouszkodzeń, rozdzielających nieuszkodzone komórki, które rozpoczynają intensywny proces odbudowy skóry. Blizna mięknie, jej kolor i konsystencja zaczynają się zmieniać i przypominać otaczającą skórę.

Laser pracuje z doskonałą precyzją zarówno w zakresie głębokości emisji wiązki, jak i gęstości naświetleń, pozostawiając odpowiednią liczbę nienaruszonych tkanek, co pozwala na prowadzenie wyjątkowo skutecznej i bezpiecznej terapii. Impulsy laserowe odczuwane są jako pieczenie lub delikatne uszczypnięcia. Nie są przyjemne, ale Pacjenci opisują je jako „znośne”.

Centrum Medyczne Kwel-Med jako jedna z nielicznych placówek w Polsce ma możliwość łącznego zastosowania laseroterapii oraz radiofrekwencji igłowej w leczeniu blizn.

Przed zabiegiem laserowego usuwania blizn

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry. Powinna ona być czysta, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Nie powinna natomiast być nadmiernie opalona, ponadto kilka dni przed zaplanowanym zabiegiem nie można wykonywać zabiegów kosmetycznych.

Po zabiegu usunięcia blizn

Laser nie powoduje uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka, dzięki czemu Pacjenci nie potrzebują długotrwałej rekonwalescencji. Czas regeneracji skóry trwa od 2 tygodni na twarzy do 3 tygodni na ciele. Później skóra wraca do normalnego wyglądu, ale proces regeneracji nieprzerwanie trwa, a odbudowa kończy się po okresie 4 do 6 tygodni. Zazwyczaj konieczne jest powtórzenie zabiegu, aż do czasu uzyskania oczekiwanych efektów.

O tym, jaki efekt będzie można uzyskać, stosując metodę laserowego usuwania blizn, poinformują Państwa nasi specjaliści w czasie indywidualnych konsultacji w klinice medycyny estetycznej Kwel-Med.