Laserowe leczenie grzybicy paznokci bydgoszcz

Grzybica paznokci może zaburzać estetykę stóp i dłoni. Najbardziej dokuczliwa jest latem. Ze schorzeniem tym zmaga się wiele osób. To niezwykle krępująca choroba, ale można, a nawet trzeba z nią walczyć.

Przyczyny powstawania grzybicy paznokci

Przypadłość tę wywołują dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Źródłem zakażenia może być basen, sauna, a do jej rozwoju przyczynić się może:

  • noszenie źle dopasowanego obuwia,
  • stres i nieodpowiednia dieta, które powodują spadek odporności organizmu,
  • choroby takie jak cukrzyca, czy niedoczynność tarczycy.

Leczenie grzybicy paznokci

Metod walki z tak przykrą dolegliwością jest wiele. Można stosować doustne środki farmakologiczne, lakiery i żele przeciwgrzybicze, kremy, kąpiele ziołowe. Jednak najskuteczniejszym sposobem zwalczenia choroby jest jednak laseroterapia, której skuteczność ocenia się na ponad 95%. Istotne jest to, że w odróżnieniu od farmakoterapii nie wywiera ona toksycznego wpływu na organizm. Z bardzo dużym powodzeniem może być stosowana w leczeniu grzybicy stóp u cukrzyków.

Laseroterapię, trwającą około 20 minut, w leczeniu grzybicy przeprowadza się w sposób bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny; nie wymaga ona zastosowania znieczulenia. Polega ona na naświetleniu płytki paznokcia wiązką laserową. Głowica lasera nie dotyka powierzchni, ale przesuwa się nad nią na wysokości około 2 cm. Aby terapia była skuteczna, zabieg należy powtórzyć – w zależności od zaawansowania choroby – od 3 do 5 razy. Ze względu na powolny wzrost płytki paznokcia, efekty będą widoczne dopiero po około 3 miesiącach.

Aby przeciwdziałać nawracaniu grzybicy, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • zawsze nosić dobrze dopasowane obuwie z naturalnych materiałów (bawełna, skóra),
  • unikać chodzenia bez obuwia w miejscach takich jak basen, sauna, siłownia,
  • dokładnie osuszać stopy po kąpieli,
  • dbać o higienę stóp oraz dłoni i regularnie przycinać paznokcie.

W Kwel-Medzie pomożemy Państwu poradzić sobie z tym przykrym schorzeniem. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji przed zabiegiem laserowego leczenia grzybicy paznokci, dzięki któremu Państwa dłonie i paznokcie odzyskają świetny wygląd.