Laserowe usuwanie cellulitu bydgoszcz

Pojawia się nie wiadomo skąd, wkrada się niezauważalnie. Atakuje zarówno nastolatki, jak i kobiety dojrzałe. Zawsze przychodzi nieproszony… Cellulit od zawsze był zmorą większości kobiet. A przecież niezależnie od wieku chcemy podobać się sobie oraz swoim partnerom. Chcemy eksponować nogi, opalać się na plaży, założyć obcisłe rurki.

Czym jest cellulit i dlaczego powstaje

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Najczęściej pojawia się w okolicach ud, bioder i brzucha. Występuje prawie wyłącznie u kobiet, co związane jest z gospodarką hormonalną – podniesionym poziomu estrogenów. Może się pojawić również u mężczyzn, jednak zdarza się to niezwykle rzadko.

Przyczyn powstawania cellulitu jest kilka:

  • zaburzenia hormonalne związane z nadprodukcją żeńskich hormonów,
  • niewłaściwa dieta bogata w nasycone tłuszcze zwierzęce ,
  • brak aktywności fizycznej,
  • zwiększone gromadzenie wody.

Zdecydowanie największym sprzymierzeńcem cellulitu jest brak ruchu, najczęściej dotyka on osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Można próbować z nim walczyć samodzielnie – jest to jednak walka nierówna i bez widoków na całkowite zwycięstwo. Satysfakcjonujący efekt przyniesie dopiero laserowe usuwanie cellulitu.

Jak przeprowadza się zabieg laserowego usuwania cellulitu?

Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna – w trakcie zabiegu wykorzystuje się zasadę indukcji biologicznej. Fala ultradźwiękowa trafia do głębokich warstw tkanki podskórnej i powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo – stymuluje krążenie w naczyniach krwionośnych i limfatycznych oraz pobudza procesy regeneracji komórek. Najlepsze efekty przynosi wykonanie kilku zabiegów.

Doskonałym, a zarazem unikalnym aparatem, umożliwiającym wykonanie takiej procedury, jest stosowany w Centrum Medycznym Kwel-Med Fusiomed. Bardzo duża skuteczność  zabiegu wynika z tego, że oprócz fali ultradźwiękowej aparat wysyła również głęboko penetrującą falę radiową. Działanie można zintensyfikować poprzez zastosowanie głowicy umożliwiającej zastosowanie masażu podciśnieniowego w połączeniu z bipolarną falą radiową. Stosujemy również falę ultradźwiękowa z elektroporacją, co pozwala na przezskórne, bezinwazyjne podanie preparatów do mezoterapii.

Komplementarna walka z cellulitem

Zabieg laserowy to nie wszystko. Owszem, jest niezwykle skuteczną metodą, ale równie ważna jest właściwa dieta i aktywność fizyczna. Specjaliści Kwel-Medu udzielą Państwu porad i wskazówek: jak dbać o siebie i co robić, aby problemy z cellulitem nie powracały bądź się nie powiększały – zachęcamy do umówienia się na wizytę.