Zmorą wielu kobiet, z którą walczą latami, jest nadmierne owłosienie występujące w najmniej pożądanych partiach ciała. Jest to przyczyna frustracji, obniżonej samooceny i poczucia wstydu. Do najbardziej newralgicznych miejsc, które upodobały sobie niechciane włoski należy oczywiście twarz, a jeśli dodatkowo są to włosy ciemne, grube i bardzo widoczne, to jest to dla kobiety naprawdę duży problem. W dzisiejszych czasach, w których obowiązuje kult wymodelowanej sylwetki i nieskazitelnej urody, taki defekt nie ułatwia życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna daje nadzieję tysiącom kobiet, stwarzając możliwość poddania się zabiegowi laserowego usunięcia owłosienia. Jeśli zabieg zostanie odpowiednio przeprowadzony, istnieje naprawdę duża szansa na trwałe pozbycie się problemu.

Czy laserowe usunięcie owłosienia pokrywającego górną wargę zapewni trwały efekt?

Każdy zabieg laserowego usuwania owłosienia powinien być poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której specjalista oceni m.in. czy nie występują medyczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, wykona test skórny oraz dokona pomiaru melaminy, który pozwoli dobrać najlepsze parametry urządzenia depilującego.

Końcowy efekt zabiegu, w znacznej mierze zależy właśnie od dobrej jakości lasera, który powinien być dobrany do konkretnego rodzaju owłosienia. Dlatego decydując się na depilację laserową, warto zapoznać się z dokładną ofertą placówek oferujących taki zabieg, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

Klientkom, które chcą uzyskać więcej informacji dotyczących laserowego usuwania wąsika polecamy umówienie się na konsultację w naszym Centrum Medycznym w Świeciu i zapewniamy, że wyczerpująco odpowiemy na wszystkie pytania.

Zadowalające efekty po zabiegu depilacji uzyskuje się zazwyczaj po 3-4 wizytach w gabinecie laseroterapii, które odbywać się powinny mniej więcej, co 4 – 5 tygodni.

Czy laserowe usuwanie owłosienia na twarzy boli?

Wiadomo, że większość zabiegów depilacyjnych jest mało przyjemna i raczej bolesna. Wśród pań krążą opowieści o mękach przeżywanych podczas używania pęsety lub depilacji za pomocą wosku. W porównaniu z tymi zabiegami, można uznać, że laserowe usuwanie owłosienia jest prawie bezbolesne!

Dotyczy to również tak delikatnej skóry, jaka jest na twarzy, a szczególnie na górnej wardze. Mimo, że podczas zabiegu odczuwa się zazwyczaj jedynie delikatne pieczenie, wiadomo, że każdy z nas ma inną wrażliwość na ból oraz wytrzymałość i może to być dla kogoś bolesne. Dlatego, jak większość placówek, również klinika medycyny estetycznej w Świeciu, paniom szczególnie podatnym na ból oferuje zabieg z zastosowaniem maści znieczulającej, dzięki czemu ewentualny dyskomfort zostanie całkowicie zlikwidowany.

Laserowe usunięcie wąsika – warto?

Porównując różne metody depilacji i ich skuteczność, laserowe usuwanie owłosienia wypada zdecydowanie najlepiej, dając najtrwalsze efekty. Dlatego, pomimo, że jest to terapia dość kosztowna, na pewno warto się jej poddać, bo może nas uwolnić od niepotrzebnych kompleksów i poprawić jakość naszego życia. Pamiętać jednak należy o przemyślanym wyborze placówki, w której będziemy wykonywać zabieg, gdyż, jakość urządzeń depilujących i doświadczenie personelu to podstawa udanej depilacji.