Podczas konsultacji w naszej klinice medycyny estetycznej w Świeciu dokładnie przedstawimy Państwu wszystkie zalecenia, jakie należy wypełnić przed poddaniem się laserowemu usuwaniu owłosienia.

W poniższym artykule chcielibyśmy jednak uczulić Państwa na kluczowe kwestie związane z procedurami obowiązującymi przed zabiegiem.

Przygotowujemy się do laserowego usuwania owłosienia

By zabieg laserowego usuwania owłosienia przebiegł bez żadnych komplikacji, a jego efekty były w pełni satysfakcjonujące, Pacjenci powinni się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób?

efekt depilacji laserowej

Poniżej zamieszczamy najistotniejsze wskazówki:

  • mniej więcej pół roku przed zaplanowaną wizytą w instytucie medycyny estetycznej powinniśmy odstawić wszelkie przyjmowane doustnie retinoidy, czyli pochodne witaminy A;
  • ponad miesiąc przed zabiegiem rezygnujemy z opalania się na słońcu oraz w solarium. Stosowanie samoopalaczy również nie jest wskazane w tym okresie;
  • miesiąc przed depilacją laserową rezygnujemy z używania depilatora, depilacji woskiem, kremów do depilacji;
  • dwa tygodnie przed zabiegiem odstawiamy zioła oczyszczające i odchudzające;
  • podczas konsultacji lekarz zapyta Państwa o stosowane maści, kremy czy leki. Ustali, czy mogą je Państwo stosować przed zabiegiem, czy też należy w określonym terminie przerwać ich używanie;
  • dobę przed zaplanowanym zabiegiem nie spożywamy alkoholu ani nie stosujemy kosmetyków na jego bazie;
  • dzień przed zabiegiem bądź nawet tego samego dnia, golimy maszynką te partie ciała, które poddane mają zostać depilacji laserowej;
  • w przypadku występowania chorób przewlekłych, takich jak problemy kardiologiczne, padaczka, nowotwór czy łuszczyca, lekarz może uznać, iż zabieg nie powinien zostać wykonywany.

Kiedy nie robimy zabiegu?

Przeciwwskazaniami do jego przeprowadzenia są ponadto ciąża i karmienie piersią bądź zmiany wirusowe.

Powyższe wskazówki to ogólnie stosowane wytyczne, jednak to podczas wizyty lekarskiej specjalista zbiera wywiad na temat stanu zdrowia Pacjenta. Na jego podstawie ocenia, czy Pacjent kwalifikuje się do zabiegu, czy też nie.

W niektórych przypadkach potrzebne mogą być dodatkowe konsultacje – Państwa zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Dlaczego właśnie Kwel-Med?

Jesteśmy zespołem specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, urologii, medycyny przeciwstarzeniowej. Charakteryzuje nas odpowiednie wykształcenie lekarskie, bardzo duże doświadczenie zawodowe oraz rzetelność. W naszej codziennej pracy na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i komfort Pacjentów. Dbamy o właściwą komunikację z każdym z Państwa, staramy się, by czuli się Państwo u nas bezpiecznie.

Wachlarz naszych usług jest szeroki.

Skuteczny gabinet

Jeśli szukają Państwo gabinetu urologicznego, porad z zakresu dermatologii estetycznej czy medycyny estetycznej – znakomicie Państwo trafili.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi laserowego usuwania owłosienia oraz pozostałe zabiegi z obszaru medycyny estetycznej.

Czekamy na Państwa – jesteśmy do dyspozycji.