Każda epoka ma swoje ideały piękna i to, co wcześniej było uważane za atrakcyjne bądź nieistotne, nagle za sprawą mody staje się czymś niepożądanym. Taki los spotkał np., naturalne przecież owłosienie występujące na skórze człowieka od zarania dziejów. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stało się ono utrapieniem i zaczęto wymyślać coraz skuteczniejsze sposoby pozbycia się znienawidzonych włosków.

I tak, od bardzo prymitywnych sposobów jak golenie czy wyrywanie doszło do zaawansowanej technologicznie metody usuwania zbędnego owłosienia, czyli depilacji laserowej. Zabieg ten jest coraz bardziej popularny, a wokół niego urosło już wiele mitów. Nie jest to najtańsza metoda depilacji, dlatego, też przed podjęciem decyzji warto zaznajomić się z tematem i rozwiać ewentualne wątpliwości.

U kogo depilacja laserowa da najlepsze efekty?

Choć depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się zbędnego owłosienia, to niestety nie u każdego przyniesie tak samo dobry efekt. Najlepsze rezultaty osiągną osoby, których włosy są ciemne, a skóra jasna.

W znacznie gorszej sytuacji są właściciele jasnego, rudego i siwego owłosienia, gdyż w takich włosach nie ma wystarczającej ilości barwnika (melaniny) pochłaniającego energię lasera, co prowadzi do zniszczenia macierzy włosa.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Zazwyczaj pozbywanie się owłosienia nie jest zbyt przyjemne. Tak jest w przypadku używania depilatora czy zabiegu z użyciem wosku. Wiele osób, przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej zastanawia się czy podobnie będzie w tym przypadku.

Trudno powiedzieć, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, natomiast na pewno poziom odczuwania bólu jest znacznie mniejszy niż podczas stosowania innych metod i zależy od miejsca, z którego usuwane są włoski. Najbardziej newralgiczne obszary to okolice bikini, jednak w celu zmniejszenia dyskomfortu, przed zabiegiem można użyć specjalnego kremu znieczulającego. Generalnie w trakcie depilacji odczuwa się delikatne pieczenie bądź ukłucia, ale nie jest to ból trudny do zniesienia.

Gdzie wykonać zabieg?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem, dlatego lepiej wybrać specjalistyczną placówkę medyczną niż gabinet kosmetyczny.

W okolicach Bydgoszczy depilację laserową w bezpiecznych warunkach można wykonać np. w Instytucie medycyny estetycznej w Świeciu, gdzie usunie się zarówno kłopotliwy wąsik jak i włosy z okolic bikini.

Pamiętaj o powtarzalności!

Bywa, że klienci, którzy poddali się zabiegowi depilacji laserowej, po początkowej euforii odczuwają rozczarowanie, gdyż włoski znowu odrastają. Często przyczyna leży w zaniechaniu kolejnych wizyt w gabinecie, gdyż pamiętać należy, że ze względu na to, że włosy rosną w różnym tempie i nie da się usunąć wszystkich podczas jednej sesji, zabieg ten należy kilka razy powtórzyć.

Zlekceważenie tego wymogu jest nierozsądne i prowadzi do poczucia źle zainwestowanych pieniędzy.

Depilacja laserowa nie należy do tanich metod pozbycia się zbędnego owłosienia, ale zdecydowanie jest zabiegiem o najwyższej skuteczności. Pamiętać jednak należy, że efekty w dużej mierze zależą od tego czy zastosujemy się do zaleceń specjalisty.