Zabieg depilacji laserowej bikini oferowany przez kliniki medycyny estetycznej cieszy się niesłabnącą popularnością. Decydują się na niego Panie w różnym wieku, a i powody, dla których chcą mieć gładkie okolice intymne, są różnorodne. Przybliżamy temat i odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy depilacja laserowa bikini boli?

Ból towarzyszący zabiegowi jest raczej niewielki – przypomina lekkie pieczenie bądź ukłucia. By zwiększyć Państwa komfort stosuje się specjalne kremy znieczulające – wówczas delikatne okolice stref intymnych nie są narażone na ból.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Ze względu na fakt, iż laser usuwa włosy znajdujące się w określonej fazie wzrostu, zabieg należy powtarzać kilka razy, najczęściej pięć lub siedem. Nie da się jednorazowym zabiegiem usunąć wszystkich włosów, ponieważ nie wszystkie zdążyły w danym momencie dostatecznie urosnąć. Odstępy między kolejnymi wizytami w gabinecie medycyny estetycznej powinny wynosić miesiąc.

Warto pamiętać o tej zasadzie przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej oraz dostosować się do niej podczas całego procesu – tylko wówczas osiągnięte efekty będą długotrwałe.

Jakich efektów mogą się Państwo spodziewać

W zależności od rodzaju karnacji oraz rodzaju owłosienia, mogą Państwo spodziewać się różnych efektów. Najłatwiej usunąć ciemne włosy na jasnej skórze. Włosy jasne są bardziej odporne na działanie lasera. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej dokładnie dowiedzą się Państwo, jak będzie wyglądała skóra po zakończonej serii zabiegów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – pozostajemy do dyspozycji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Okolice stref intymnych należy przygotować do zabiegu w ten sam sposób, co inne partie ciała. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w instytucie medycyny estetycznej. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na ten temat dostępnymi na naszym blogu.

Starając się w skondensowany sposób przedstawić podstawowe zalecenia, radzimy pamiętać o tym, by:

  • miesiąc przed zabiegiem zaprzestać opalania się na słońcu oraz w solarium, zakończyć depilację depilatorem, kremem do depilacji i woskiem;
  • dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu;
  • dzień przed zabiegiem ogolić maszynką okolice bikini.

Podczas dokładnego wywiadu lekarskiego przeprowadzanego przed zabiegiem depilacji laserowej bikini specjalista dokładnie ustali, czy mogą Państwo kontynuować przyjmowanie dotychczasowych leków oraz stosowanie ulubionych ziół czy kosmetyków.

Depilacja laserowa bikini – zafunduj sobie odrobinę komfortu

Mimo że laserowe usuwanie owłosienia wymaga przygotowań, a ponadto wiąże się z kosztami, wiele osób docenia komfort, jaki wiąże się z pozbyciem niechcianych włosów okolic intymnych raz na zawsze.

Wizja porzucenia maszynek do golenia, kremów depilacji, wosku czy depilatora jest niezwykle kusząca, podobnie jak możliwość posiadania gładkiej, niepodrażnionej skóry już zawsze.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej bikini oraz inne oferowane w klinice medycyny estetycznej Kwel-Med w Świeciu. Zajmujemy się szeroko pojmowaną medycyną estetyczną, dermatologią estetyczną czy kosmetologią estetyczną – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.